2013-03-12

Replies a mentions na Twitteru

Hodně často se setkávám s nepochopením toho, jak fungují replies a mentions na Twitteru. Nemá cenu to pořád lidem psát, takže jsem nucena (:D) sepsat tenhle post, který se snad dostane k co nejvíce lidem.
Shrňme si, tedy, základní pravidla:
Reply - odpověď na něčí tweet nebo taky tweet směřující někomu. Poznáte podle toho, že se nick adresovaného objeví na začátku tweetu.
Mention - zmínka někoho ve tweetu. Za zmínku se považuje tweet, který obsahuje něčí nick na jiné pozici než na začátku, tzn. uprostřed nebo na konci.
Tákže, menší příklad: Když mám 1000 followerů a napíšu reply někomu, kdo má 500 followerů, kdo všechno uvidí tenhle tweet v timeline? Jen 200 lidí, kteří sledují nás oba. Pokud bych chtěla, aby ho viděli všichni mí followeři (je třeba důležitý nebo ho považuji za přínosný), napíšu před nick alespoň jeden znak či slovo. Proto někdy vidíte například tweety začínající ".@nick".
Čím více followings na Twitteru máte, tím více vidíte komunikací mezi nimi (a o ty se navyšuje počet tweetů ve vaší timeline). Proč to tak Twitter udělal? Přece by vás nezajímaly úplně všechny odpovědi někoho, koho followujete, lidem, kterým dotyčný tweetuje. Zajímá vás jen komunikace mezi lidmi, které sledujete.
A jak je to s tweety, které mají na začátku několik nicků? Rozhoduje ten na prvním místě. Pokud followujete jak autora tweetu, tak osobu na prvním místě, uvidíte tweet v timeline. Takhle se k vám mohou dostat i konverzace, kterých se ani moc nezúčastňujete. Ale nezapomínejme na jednu věc: každý tweet s vaším nickem se objeví v záložce "mentions", ať jste na jakémkoli místě ve tweetu. Tady jde o to, co vidíte v timeline.
Když tedy píšete tweet ve stylu "@tenhle_člověk udělal tohle a je to hodně zajímavé", uvědomte si, jestli to náhodou nechcete poslat všem svým followerům, místo vašim společným followerům, kterých je o dost méně. V tom případě upravte začátek tweetu tak, aby osoba nebyla na prvním místě.

No comments:

Post a Comment